Tarihçe

Bir Türkiye Diyanet Vakfı kuruluş olan şirketimiz TEYAŞ A.Ş. kuruluş tarihi olan 25.05.1983 yılında Ankara Kocatepe Cami inşaatı ile inşaat sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşundan günümüze kadar 35 yıllık süreçte edinmiş olduğu teknik bilgi, tecrübe ve donanım ile yurtiçi ve yurt dışında inşaat sektörü ile ilgili her türlü proje, müşavirlik ve müteahhitlik hizmetini vermeye devam etmektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşu olması nedeniyle ağırlık olarak dini yapılar üzerinde ihtisaslaşan şirketimiz; çok sayıda Cami, Müftülük hizmet binası, Kur’an Kursu, öğrenci yurdunun yanı sıra okul, iş merkezi, misafirhane, hastane, otel v.b inşaatların projeleri de dahil olmak üzere anahtar teslimi olarak tamamlamıştır.

Ayrıca tarihi eser restorasyonları, betonarme deprem güçlendirmeleri, tadilatlar ve bakım onarım işleri, tefrişat ve dekorasyon işlerinde de göz ardı edilemeyecek ciddi bilgi ve birikime sahiptir.

Şirketimiz TEYAŞ A.Ş. gerek yurtiçi gerekse yurt dışında tamamlamış olduğu işlerle özellikle abidevi mabetlerle inşaat sektöründe küçümsenmeyecek bir başarı elde etmiştir.

Başarısını markalaşarak pekiştiren şirketimiz TEYAŞ A.Ş. bugün inşaat sektörüne yön veren öncü bir kuruluş haline gelmiştir.